img

Nici hialuronowe

​O zabiegu

Zabieg z użyciem nici hialuronowych służy do kształtowania owalu twarzy oraz wypełniania policzków, podbródka, bądź brody. Metoda ta zapobiega opadaniu skóry spowodowanego siłami grawitacji oraz procesem wiotczenia skóry, łagodzi rysy twarzy, odmładza, a także odbudowuje kształt ust, brwi i oczu, wypełnia zmarszczki. Zabieg niesie ze sobą natychmiastowe efekty ujędrnienia i nawilżenia skóry.

Zabieg jest szczególnie polecany osobą, które pragną pozbyć się zmarszczek w okolicach ust oraz które są posiadaczami zbyt wąskich, małych lub nieproporcjonalnych ust.

Przebieg zabiegu

W dniu zabiegu nie powinno zbyt intensywnie nagrzewać się ciała, spożywać alkoholu, należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Zabieg trwa około 20-30 min. Polega on na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego specjalną techniką w określone miejsca na twarzy.
W zabiegu tym używa się mikrokaniulę, przez którą wstrzyka się preparat w postaci nici hialuronowych, który wypełnia zmarszczki wzdłuż twarzy. Rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 15 miesięcy w zależności od głębokości zmarszczek, wieku i stylu życia pacjenta. Zabieg przynosi najlepsze rezultaty, gdy skóra jest odżywiona oraz nawilżona.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem z użyciem nici hialuronowych nie powinno się zażywać aspiryny
oraz innych leków przeciwzapalnych do trzech dni przez zabiegiem. Przez dwa tygodnie należy unikać słońca oraz solarium i spożywać dużą ilość płynów.

Po zabiegu

Po zabiegu mogą u pacjenta pojawić się siniaki, małe obrzęki, a miejscami bolesność. W celu przyspieszenia gojenia skóry można stosować żele i maści nawilżające, bądź łagodzące, jednak po wcześniejszych konsultacjach z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są choroby immunologiczne, alergie i uczulenie na kwas hialuronowy, bielactwo, łuszczyca, zapalenie, bądź zakażenie skóry, epilepsja, leczenie immunoterapeutyczne, ciąża oraz karmienie piersią, choroby nowotworowe, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, skłonności do powstawania bliznowców, zakażenia skóry, czy infekcje.

Zobacz również